Ana içeriğe atla

Bölüm Başkanlığından

"Buraya bakıyorsanız psikoloji okumayı düşünüyor olmalısınız. Pekâlâ, o zaman 'Neden TEDÜ Psikoloji’yi tercih etmeliyim?' diye sorabilirsiniz.

TEDÜ Psikoloji Bölümü, çok yeni kurulmuş bir bölüm olmakla birlikte arkasına TED tarihini ve değerlerini, TEDÜ kaynaklarını, misyonunu ve vizyonunu alarak vereceği eğitimin kalitesini garanti etmekte ve sahip olduğu bu varlık, gelecek umutlarına ve planlarına destek oluşturmaktadır.

TEDÜ Psikoloji Bölümü’nün aktif ve öğrenme merkezli eğitim anlayışı size sadece sağlam bir psikoloji bilgisi değil, aynı zamanda kendinizi farklı yönlerde geliştirmenizi sağlayacak bir eğitim ortamı ve mezuniyetten sonra, çalışma hayatında size üstünlük sağlayacak bazı becerileri kazandırmış olacaktır.

TEDÜ’de Psikoloji Eğitimi;
öğrencilerine temel psikoloji bilgisini, olaylara ve sorunlara psikoloji okur yazarlığıyla bakma becerisini; sağlam bir yöntem ve istatistik bilgisini ve temel uygulama becerilerini kazandıran ve psikolojinin bazı alt-alanlarına yoğunlaşarak, onlar hakkında bilgi ve becerilerini artırma fırsatları sunan bir programdır.

Öğrenciler, ders dinleme dışında, öğrenme amaçlarına uygun olarak seminerlere ve tartışmalara katılarak, çalışma grupları ve araştırmalar içinde yer alarak, bireysel rapor ve sunumlar hazırlayarak ve danışman denetiminde kendi projelerini yürüterek kendi kendine öğrenme, bireysel ve grup olarak çalışma ve üretme alışkanlıkları kazanırlar. Bu öğrenme süreçleri sayesinde kişisel ve mesleki gelişimlerinde sorumluluk almaları ve kendilerini yaşam boyu geliştirmeleri kolaylaşır."